7 типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити:

Повідомлення

⚡️7 типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити: 


1. «Достовірна інфа, яку сказали знаючі люди від тещі братового кума: сьогодні в Києві/Харкові/Львові буде хімічна атака/наступ/місто заллють ракетами. Виїжджайте терміново».


❌️Бо такої «інфи» було вже багато, вона з'являється щодня, створює паніку і нічого більше. Хто міг/хотів, той уже виїхав/виїжджає. Ніхто не почне виїжджати через ваш панічний пост. Але напруження такі повідомлення посилюють. А отже, ви лише зіграєте на руку ворогу. 


2. «Ці переселенці/біженці втекли, і ще й просять допомоги/житла/інформації/волонтерської допомоги/моральної допомоги. Зрадники, хай радіють, що не під обстрілами».


❌️У кожного свій рівень психологічної стійкості, свої життєві обставини, свої причини, щоб виїхати з країни. Опинитися без грошей, речей, близьких, їжі, житла у чужому місті/країні — дуже страшно, особливо з дитиною. Давайте не мірятися горем і не бити своїх. Горе у нас спільне.


3. «Десь там дуже погано, терміново потрібна допомога, прочитав про це пост, скопіював дослівно без вказання джерела, розбирайтеся самі»


❌️Це видимість допомоги, яка лише шкодить і заплутує. Розумно постити тільки ті прохання про допомогу, де ви особисто берете участь в організації. Чужа інформація може бути не актуальною або фейковою. 


4. «Ті, хто виїхав у безпечне місце, ви взагалі робите щось? Робіть!».


❌️Ви не знаєте, хто що і де робить, і ніхто не має вам про це звітувати. Але такими постами ви демотивуєте тих, хто допомагає. Багато з тих, хто виїхав, збирають гуманітарну допомогу, організовують мітинги, працюють на інформаційному фронті тощо.


5. «Все дуже погано, ми програємо, але нам про це не говорять».


❌️Такі пости запускає в наш інфопростір ворог, щоб демотивувати нас. Жодної користі такі пости не несуть.


6. Копія новин з якогось ЗМІ або телеграм-каналу без вказання джерела. На запитання, звідки інформація, людина відповідає, що всі питання до цього ЗМІ.


❌️Увага! Коли ви будь-що розміщуєте в соціальних мережах, усі питання до вас, а джерело — це ви. Особливо якщо НЕ вказуєте, звідки взято інформацію. 


7. Будь-яка інформація з подачею, що «це приховують», «це нікому не кажуть», «джерело у вищих колах по секрету повідомило», «ми всі не здогадуємося, а насправді отак».


❌️Це маніпуляція і теорії змови. У такій формі ворогу найпростіше вкинути будь-який фейк розгубленим людям, які не володіють мінімальною інформаційною грамотністю. Не ведіться на такі маніпуляції.


Отже, перш ніж що-небудь розмістити в соціальних мережах або у приватних повідомленнях, спробуйте зрозуміти, якого результату ви можете досягти цим. І пам’ятайте про критичне мислення!Читайте також: Що потрібно зробити перед тим, як лягти спати під час війни
7 типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити: 7 типів повідомлень в соцмережах, що сьогодні можуть лише нашкодити: Reviewed by Admin on 21:58 Rating: 5

Немає коментарів: